Out of stock

Zapowiedź: Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom? – Andrzej Koraszewski

 

 

ISBN: 978-83-7967-137-3
Ilość stron: bd
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 161 x 236 mm
Rok wydania: 2020

 

W serii BEZ BOGÓW wydajemy książki, których autorzy analizują religię, związane z nimi instytucje oraz wpływ, jaki światopogląd oparty na wierze odciska na życiu społecznym. Swoje poglądy prezentują w świetle faktów historycznych, socjologicznych czy fizycznych, sięgając po narzędzia z dziedziny filozofii, logiki i matematyki.

Kategoria:

0.00 z VAT

Brak w magazynie

Opis

Jak to możliwe, że tak mały kraj na Bliskim Wschodzie wywołuje tak wielkie emocje, a  Żydzi obwiniani są o wszelkie zło tego świata? Andrzej Koraszewski w książce pod  przewrotnym tytułem Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom? stara się dociec przyczyn tego stanu rzeczy.

 

„Ta książka (…) jest skierowana do ludzi zadających sobie pytanie, jak to było możliwe, że doszło do zagłady sześciu milionów europejskich Żydów, do ludzi, którzy zastanawiają się, jak sami zachowaliby się w tamtych nieludzkich czasach, i którzy czasem zadają pytanie, dlaczego wszyscy tak bardzo interesują się Izraelem i dlaczego opinie na temat tego kraju budzą tak wiele gorących emocji.

(…) szukam faktów, próbuję znaleźć ich potwierdzenie, próbuję je porządkować. Nie zajmuję się wyłącznie Izraelem i tym, co różni ludzie o Izraelu mówią i piszą. A jednak ta sprawa zajmuje w moich poszukiwaniach miejsce szczególne, może właśnie dlatego, że tak wielu ludzi poszukuje opowieści o tym, »co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom« i gotowych jest uwierzyć w każde kłamstwo o Żydach, może właśnie dlatego, że nie wiem i nie mogę wiedzieć, czy starczyłoby mi odwagi, żeby obronić swoje człowieczeństwo w czasach, kiedy bestialska nazistowska ideologia zorganizowała machinę Zagłady”.

(fragement)

 

Premiera: jesień 2020

Możesz lubić także…