Out of stock

Dusza bez boga – Katherine Ozment

 

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

ISBN druk: 978-83-7967-170-0

Epub: 978-83-7967-171-7

Mobi: 978-83-7967-172-4

Premiera: wiosna 2020

 

 

 

Kategoria:

0.00 z VAT

Brak w magazynie

Opis

Dusza bez boga. W poszukiwaniu znaczenia, celu i wspólnoty w epoce sekularnej

Katherine Ozment

Poznajmy „Nonów” – gwałtownie rosnącą grupę mieszkańców USA niewyznających żadnej religii (są tak nazywani, ponieważ pytani o wyznanie, zwykle zaznaczają odpowiedź „none of the above” – żadne z powyższych). Chociaż wielu Amerykanów wychowuje się w tradycji religijnej, w ostatnich dziesięcioleciach duża liczba rodzin oddala się od swych kościołów, synagog, świątyń  i meczetów. Ale co tracą, porzucając wiarę?

Tradycja religijna daje nam mocne podstawy moralne i poczucie tożsamości, tworząc poczucie związku z przeszłością i silne więzi społeczną. Ale bez takiego religijnego „supermarketu”, w jaki sposób osoby niereligijne zaspokajają potrzebę rytuału, historii, społeczności, a przede wszystkim celu i sensu życia? Wobec faktu, że czwarta część mieszkańców USA deklaruje się jako osoby całkowicie niereligijne, takie pytania nabierają wyjątkowej wagi.

Katherine Ozment – pisarka, dziennikarka, matka trójki dzieci – zaczęła mierzyć się z tym fundamentalnym problemem Nonów, kiedy syn zadał jej proste pytanie: „Czym jesteśmy?”. Poruszona jedyną odpowiedzią, jaka przyszła jej do głowy – „Niczym” – wyruszyła na wyprawę przez zmieniający się pejzaż Ameryki, by poszukać lepszej.

Wnikliwa, zaskakująca, porywająca, wyprawa Ozment prowadzi do osobistych i krytycznych wniosków, zachęcając czytelników z wszelkich środowisk, by znaleźli własną drogę do satysfakcjonującego życia.

Piotr W. Cholewa (tłumacz)

Możesz lubić także…