Dziennik Anne Frank – Ari Folman, David Polonsky

 

 

Wydanie II
ISBN: 978-83-7967-108-3
Oprawa: twarda
Ilość stron: 161
Format: 175 x 253 mm

54.90 z VAT

Opis

Graficzna wersja Dziennika Anne Frank

W 2017 roku fundacja Anne Frank Fonds z siedzibą w Bazylei zrealizowała projekt graficznej adaptacji światowego klasyka literatury, jakim jest Dziennik Anne Frank. Do realizacji tego dzieła zaproszono Ariego Folmana i Davida Polonsky’ego – wybitnych twórców nominowanych do Oscara za film pt. Walc z Baszirem. Tekst został oparty na wydaniu Dziennika w opracowaniu Mirjam Pressler, przy czym w wielu miejscach znalazły się w nim oryginalne fragmenty lub bezpośrednie nawiązania. Ilustracje Polonsky’ego dopełniają całości dzieła przepiękną kreską i kolorem.

W Dzienniku Anne Frank Folman błyskotliwie połączył oryginalny tekst z fikcyjnymi dialogami, a David Polonsky zilustrował go zdecydowaną kreską i wyraźną kolorystyką, wskazując nowe perspektywy odczytania tekstu Anne Frank. Z kolei przystępna i niebywale atrakcyjna forma otwiera dostęp do nowych czytelników. Obaj artyści starali się podkreślić poczucie humoru Frank, jej umiejętność spojrzenia w głąb drugiego człowieka i nietuzinkową interpretację sytuacji, w jakiej się znalazła czternastoletnia wówczas dziewczyna.

Graficzna wersja Dziennika Anne Frank jest porównywany m.in. do kultowego Mausa Arta Spiegelmanna i doczekała się już wielu wydań zagranicznych, w tym angielskiej, francuskiego i niemieckiego.

 

Informacje dodatkowe

Waga 0.62 g
Wymiary 175 × 253 cm
Recenzje

Zdaniem Szota: http://bityl.pl/kIPxi
Kultura Liberalna: http://bityl.pl/8NW1Z
Mała Czcionka: http://bityl.pl/vxhKK
ArtPapier: http://bityl.pl/Mdkxx
Mechaniczna Kulturacja: http://bityl.pl/jV0dk
NaEkranie.pl: http://bityl.pl/juOFO
KZet.pl: http://bityl.pl/WSTNN
Gosc.pl: http://bityl.pl/2xV1r
Label Magazine: http://bityl.pl/gfl6h
Bibliotekara.pl: http://bityl.pl/HZV4V
Przemek Głowa: http://bityl.pl/g2enu
Szczere opinie o książkach: http://bityl.pl/S4McO

Może spodoba się również…