Klatka – Audrey Schulman

Kategorie: , ,

30.00 z VAT

Opis

Wspaniała książka na lato – ochłodzi nawet w największy upał…

Z podróży na północ najdalej dotarłem tylko na Nordkapp w Norwegii. I to na dodatek w lipcu przy rekordowej temperaturze +24 st. C. Z żalem spoglądałem na resztki lodowych czap, wyobrażając sobie ich obecność podczas arktycznej zimy. Lektura Klatki wyręczyła moją wyobraźnię. Przylądek Północny to daleko za kręgiem polarnym, ale białych niedźwiedzi ani śladu. W książce Audrey Schulman są i czyta się o nich z zapartym tchem. Ta fikcyjna przecież, ale pięknie i realistycznie napisana opowieść o wyprawie w pogoni za uchwyceniem życia białych niedźwiedzi zdobyła sobie bardzo duże uznanie w Kanadzie, gdzie wydano ją po raz pierwszy.
Przetłumaczona na kilka języków historia młodej, ambitnej kobiety, która w ekstremalnych warunkach przeżywa dramatyczne przygody i romantyczną miłość budzi podziw czytelników i szacunek krytyki.

W tej książce nie ma Gór, ale jest ich świat – ścinający krew w żyłach mróz, dzikość natury, śnieg, lód, granice ludzkich możliwości, a na tym tle kobieta, miłość i dramatyczna walka o życie. Wartka, wciągająca akcja, bajeczne opisy krajobrazów śnieżnej pustyni i zetknięcie z niezwykłym i niebezpiecznym światem – królestwem białych niedźwiedzi. (…)

Miesięcznik GÓRY, maj 1996