Mój pionowy świat – Jerzy Kukuczka (album)

 

ISBN : 978-83-937896-8-9
Okładka: twarda
Liczba stron: 324
Rok wydania: 2014
Kategoria:

69.00 z VAT

Brak w magazynie

Opis

Portret najwybitniejszego polskiego himalaisty XX wieku został uzupełniony wyjątkowymi kadrami, wykonanymi podczas zdobywania Korony Himalajów, górskich wycieczek, towarzyskich spotkań czy rodzinnych uroczystości. Wydanie powstało by upamiętnić dwudziestą piątą rocznicę śmierci himalaisty.

Wreszcie najwspanialszy moment w każdej wspinaczce. Chwila, kiedy od szczytu dzieli mnie już tylko kilka kroków, kiedy wiem, że już nic nie stanie mi na przeszkodzie, kiedy wiem, że zwyciężyłem… Zwyciężyłem nie górę czy pogodę, lecz przede wszystkim siebie, swoją słabość i swój strach. Kiedy mogę już podziękować górze, że i tym razem była dla mnie łaskawa. Tych chwil nie oddam nikomu za żadne skarby i jeżeli muszę w drodze do szczytu pokonywać przeszkody i ocierać się o nigdy nie określoną granicę między kalkulowanym ryzykiem a ryzykanctwem, to trudno, zgadzam się. Zgadzam się na walkę ze wszystkimi niebezpieczeństwami, które na mnie czyhają. Zgadzam się na wiatry, które tygodniami biją w ściany namiotów i doprowadzają do granicy szaleństwa. Zgadzam się na drogi prowadzone na granicy wytrzymałości. Zgadzam się na walkę. Nagroda, którą otrzymuje za te trudy, jest niebotycznie wielka. Jest nią radość życia(Fragment książki „Mój pionowy świat”)

Nagrody:

 Książka roku 2012 na Festiwalu Kultury Górskiej w Bormio

         Nagroda Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera 1996

 Grand Prix, Książka Górska Roku 2015 im. Wawrzyńca Żuławskiego.

To nagroda za ekskluzywną edycję bestsellerowej autobiografii naszego największego himalaisty, przygotowaną z okazji 25. rocznicy jego śmierci. Jury doceniło inwencję edytorską współautora tego dzieła – Wojtka Kukuczki, który podjął szczególny trud, żeby pierwotną relację zilustrować obrazami starannie wyselekcjonowanymi z ogromnego, liczącego kilka tysięcy pozycji, archiwum fotograficznego ojca. W ten sposób powstała pełna i – co równie ważne – spójna dokumentacja dokonań Jurka Kukuczki – ewenement na rynku polskiej książki górskiej – powiedziała Krystyna Palmowska (jurorka).

Kupując produkty Fundacji Wielki Człowiek wspierasz popularyzację dokonań Jerzego Kukuczki.

Może spodoba się również…