Pekin i kawałek Chin – Pepe Piasecki

 

ISBN: 978-83-7967-152-6

Oprawa: twarda

Ilość stron: 196

Kategoria:

49.90 z VAT

Opis

Tanie podróżowanie, czyli Pepe Piasecki w Chinach

Zdarzyło mi się, że z drogi na Daleki Wschód Rosji trochę przypadkowo zboczyłem do Pekinu. Bez wcześniejszych doświadczeń, bez pomocy biura podróży, bez planu i bez znajomości języka chińskiego. A jednak nie zagubiłem się w tłumie. Wręcz przeciwnie – wróciłem bogatszy o wiele doświadczeń.

Dzisiaj mogę potwierdzić, że Państwo Środka to specyficzny i nieporównywalny z niczym obszar, a mieszkający tam ludzie są dla przeciętnego Europejczyka nieprzewidywalni. Zgromadziłem wiele przykładów, które tę obserwację potwierdzają. Spisałem je z nadzieją, że ktoś z Państwa, siedząc wygodnie w fotelu, wtopi się w egzotykę tego ogromnego kraju…

Kto wie, może Zapiski turysty niskobudżetowego skuszą kogoś do wyruszenia w daleką, egzotyczną podróż?

 

O Autorze

Pepe Piasecki. Rocznik 1949. Inżynier elektronik, absolwent Politechniki Warszawskiej. W swoim życiu pracował w kilkunastu zawodach. Rozpoczął jako komputerowiec w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie. Praktykował jako tłumacz języka angielskiego i niemieckiego. Był handlowcem, akwizytorem, robotnikiem budowlanym za granicą oraz ogrodnikiem i właścicielem hurtowni obuwia w kraju. Zgłębiał tajniki ceramiki artystycznej. W wolnych chwilach pisał. Doświadczenia z okresu służby wojskowej w I Batalionie Szturmowym z Dziwnowa zawarł w satyrycznej opowieści „Generał”. Inna książka Pepe Piaseckiego „Spoko Maroko” – to cykl opowiadań dokumentalnych o „podróży życia” przeciętnej polskiej rodziny, która zderza się z odmienną kulturą i mentalnością mieszkańców Maroka. Pierwsza część, została nominowana do tytułu Książka Podróżnicza Roku El Dorado 2017.

Może spodoba się również…