Out of stock

Pierwszaki – Lilianna Jędrzejewska-Mucha

 

 

ISBN: 978-83-7967-100-7;
Ilość stron: 120;
Format: 123 x 270 mm;
Okładka: miękka

Kategoria:

29.90 z VAT

Brak w magazynie

Opis

 

Pierwszaki to książka dla dzieci, które rozpoczynają pierwszą klasę szkoły podstawowej. Liliana Jędrzejewska-Mucha wprowadza ich w nowy szkolny świat w najlepszy z możliwych sposobów – przez opowieść. Historia Ani, Kuby i innych pierwszaków z pewnością rozjaśni każdemu maluchowi obraz nieznanej jeszcze szkoły i rozgoni wątpliwości dotyczące tego, jak to będzie w pierwszej klasie. Książka jest napisana prostym językiem i opowiedziana z perspektywy rozpoczynających rok szkolny uczniów. Dzieci mogą razem z nimi przeżyć pierwszy dzień w szkole i zobaczyć, jak wygląda nauka w klasie. Całości dopełniają miłe dla oka ilustracje Daniela Włodarskiego oraz ciekawe zadania z zakresu języka polskiego, matematyki, przyrody, muzyki i plastyki, dzięki którym maluchy poczują się jak w prawdziwej szkole! To świetny prezent dla każdego kończącego przedszkole dziecka i niezawodna pomoc dla rodziców w tym trudnym czasie.

Od autorki

Książka o dzieciach i dla dzieci, które wkraczają w nieznany im szkolny świat. Mam nadzieję, że sięgną po nią przyszli i obecni pierwszoklasiści. Być może będą ją czytać samodzielnie, być może będą słuchać pięknego czytania rodziców, dziadków, starszego rodzeństwa. Może ta książka, choć w niewielkim zakresie, będzie również inspiracją dla rozpoczynających pracę nauczycieli?

O Autorce

Lilianna Jędrzejewska-Mucha jest nauczycielem dyplomowanym z ponad trzydziestoletnim stażem w edukacji wczesnoszkolnej oraz współautorką podręczników do nauczania zintegrowanego (2000 r.).