Triumf Umysłu – Dariusz Zieliński

ISBN:  978-83-67146-00-5

Liczba stron: 240

Okładka: miękka

Format: A5

Kategorie: ,

44.00 z VAT

Opis

Od Autora:

Witaj. Nazywam się Dariusz Zieliński i od niemal 40 lat jestem zakochany w szermierce. Moja sportowa przygoda przez pierwsze 27 lat przypominała miłość nieodwzajemnioną. Miałem wrażenie, że tylko daję, a w zamian otrzymuję tak niewiele. Pomimo ogromnego zaangażowania i całkowitego oddania się swojej ukochanej dyscyplinie, nie doczekałem się upragnionego sukcesu. Byłem mistrzem treningu, ale na zawodach spalałem się emocjonalnie.

Gdy już się z tym pogodziłem i uznałem, że nie będę wielkim szermierzem, przyszło spełnienie. Nastąpił przełom, w który do dzisiaj trudno mi uwierzyć. Trafiłem do ludzi, którzy ze sportem nie mieli wiele wspólnego, ale doskonale rozumieli mój problem. To oni nauczyli mnie jak wygrywać pomimo lęku, obaw czy wątpliwości. Bo jak się okazało, wcale nie trzeba pozbyć się lęku aby odnosić sukcesy. Wystarczy nauczyć się go szanować i wiedzieć jak z nim postępować.

Ta książka to podręcznik. Podręcznik dla zawodnika, trenera i rodzica.

Głęboko wierzę, że nie wypuścisz z rąk 20 umieszczonych w niej wskazówek, których poznanie, zrozumienie i zastosowanie zajęło mi tak wiele czasu. Ty możesz sięgnąć po nie błyskawicznie.

Jeżeli jesteś zawodnikiem, znajdziesz odpowiedź na pytania:

  • Jak walczyć, gdy czujesz się zestresowany, jak pozbyć się presji i nadmiernych oczekiwań, czy jak się zachować, gdy nie widzisz żadnych szans na sukces.

Jeżeli jesteś trenerem, będziesz wiedział:

  •   Jak nastawić emocjonalnie zawodnika do startu w pierwszych zawodach, jak pomóc mu, gdy jest nadmiernie pobudzony i nic do niego „nie dociera” oraz jak być dla niego nieustannym autorytetem.                       

Jeżeli jesteś rodzicem, dowiesz się:

  • jak motywować swoje dziecko aby czerpało radość z rywalizacji,
  • jak reagować na jego emocjonalne stany
  • jakich wskazówek udzielać, by potrafiło samodzielnie kontrolować swoje emocje.                                                                                                                           

Są to gotowe słowa i zdania, których możesz użyć natychmiast w konkretnej sytuacji.

Oczywiście zamierzam się z Tobą podzielić moim Profesorem – Zbigniewem Czajkowskim, jednym z najbardziej zasłużonych trenerów szermierki na świecie, wychowawcą między innymi: pierwszego polskiego złotego medalisty olimpijskiego Egona Franke (floret), V-ce Mistrza Świata Jacka Bierkowskiego (szabla), złotego medalisty Mistrzostw Świata Bohdana Gąsiora (szpada drużynowo) czy Mistrzyni Europy Magdy Jeziorowskiej (szpada). Z Profesorem miałem zaszczyt współpracować przez 30 lat. Pokażę Ci osobę niezwykle silną. Trenera o niespotykanych umiejętnościach i ogromnym doświadczeniu. Poznasz unikatowe ćwiczenia i metody treningowe, niejednokrotnie okraszone wyjątkowym poczuciem humoru, bo jak mawiał: „Z ludźmi bez poczucia humoru, nic poważnego nie można osiągnąć