Out of stock

Zapowiedź: Gdy Europa spała – Bruce Bawer

Przekład: Tadeusz Skrzyszowski

ISBN: 978-83-7967-137-3
Ilość stron: bd
Format: 161 x 236 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2020

 

W serii BEZ BOGÓW wydajemy książki, których autorzy analizując religię, związane z nimi instytucje oraz wpływ, jaki światopogląd oparty na wierze odciska na życiu społecznym, prezentują swoje poglądy w świetle faktów historycznych, socjologicznych czy fizycznych, nierzadko sięgając po narzędzia z dziedziny filozofii, logiki i matematyki.

Kategoria:

0.00 z VAT

Brak w magazynie

Opis

Bruce Bawer w książce Gdy Europa spała (While Europe Slept, I wyd. 2006 r.) analizuje sytuację polityczną i kulturową Europy w kontekście radykalizacji islamu. Pokazuje przy tym głębokie różnice w sposobie myślenia o imigracji i imigrantach między Stanami Zjednoczonymi, a Starym Kontynentem. Przedstawia wyważoną, choć stosunkowo ponurą prognozę…  Twierdzi, że prawdziwym zagrożeniem dla wolności osobistej, demokracji i zachodnich wartości nie są fundamentaliści chrześcijańscy, lecz nietolerancyjni muzułmanie, coraz głośniej wyrażający swoje poglądy na całym kontynencie. Najwięcej żalu ma jednak do europejskiego establishmentu, który przez lata, stosując narrację politycznej poprawności, lekceważył rosnące zagrożenie dla demokracji, winą za swoje problemy obarczając USA i Izrael.

Premiera: jesień 2020

O Autorze

Theodore Bruce Bawer (ur. 1956 r.) – amerykański pisarz, krytyk literacki i filmowy, powieściopisarz i poeta. Na Uniwersytecie w Nowym Jorku obronił tytuł doktora filologii angielskiej i kompozycji. Od 1999 mieszka z partnerem w Norwegii.

Bawer był jednym z pierwszych działaczy homoseksualnych, który mówił głośno na temat małżeństwa osób tej samej płci , o czym pisał w książce A Place at the Table (1993). Książka Kiedy Europa spała była jedną z pierwszych sceptycznych analiz kwestii nasilającego się islamu w świecie zachodnim .

https://brucebawer.com

Możesz lubić także…