Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce – Anna Czerwińska-Rydel

 

ISBN : 978-83-943429-0-6
Okładka: twarda
Liczba stron: 192
Rok wydania: 2016
Format 165×235
Kategorie: ,

39.00 z VAT

Opis

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak opowiedzieć swojemu dziecku historię największego polskiego himalaisty? Jak zaszczepić w nim pasję i miłość do gór? Jeśli tak, to pewnie wiesz, że nie jest to łatwe zadanie. Aby Ci pomóc, powstała książka Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce.

W czasie lektury będziecie towarzyszyć Jerzemu Kukuczce w przygodach i wyprawach górskich. Razem z nim będziecie cieszyć się ze zdobywania szczytów i znosić trudne doświadczenia porażki. Staniecie na szczycie każdego z czternastu ośmiotysięczników Korony Himalajów!

Przyjazna narracja oraz barwne ilustracje, w przystępny dla młodego czytelnika sposób, ukazują najlepsze czasy Polskiego Himalaizmu. Książka fascynuje, trzyma w napięciu i uczy najmłodszych jak podążać za własnymi marzeniami nie zważając na przeciwności losu.

Messner wygrał. Wszedł na wszystkie szczyty klasycznymi drogami, nie szukał nowych sposobów i wyjątkowo trudnych miejsc. Wszedł, zaliczył i był pierwszy. Czułem żal. Ale też i ulgę. Przecież ja mam własny cel. Kto mi przeszkodzi w jego realizacji?  (Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce – fragment książki)

To książka, której nie może zabraknąć w biblioteczce młodego czytelnika!

Kupując produkty Fundacji Wielki Człowiek wspierasz popularyzację dokonań Jerzego Kukuczki.

Może spodoba się również…